Заборона пластикових пакетів

В Україні офіційно встановили мінімальні ціни на пластикові пакети. Найменший кульок без ручок коштуватиме не дешевше ніж 2 грн. 

Щороку кожен українець використовує близько пів тисячі пластикових пакетів, із них лише 6% – йдуть на переробку, а інші на звалища і забруднюють довкілля. В той час коли в середньому в Европі люди використовують 90 шт/рік. Тому таке рішення є виправданим та покращить ситуацію з пластиком.

Заборона почне діяти з 1 січня 2022 року.

Екологічний рух - тема, яка набирає популярності кожного дня, але як зробити так, щоб ваша ініціатива не стала марною.. Ось декілька популярних міфів, які варто запам’ятати для себе.

❌Міф 1: Паперовий пакет екологічніше за пластиковий За даними Greenpeace, при виробництві паперових пакетів в атмосферу викидається на 70% більше шкідливих речовин, ніж при виготовленні пластикових. А скидання відходів у водойми збільшується в 50 разів.

Еко-тренд виправдовує себе в тому випадку, якщо пакети створили з переробленого паперу та картону.

❌Міф 2: Сортування не має сенсу Нібито краще або не сортувати взагалі, або відмовитись від усього, щоб не сортувати.

Це надємоційне ставлення, адже відмовитися від пластикової упаковки та інших речей, які можна переробити, вийде далеко не у всіх, а не сортувати взагалі — означає лише збільшення площ сміттєзвалищ. Сортування- це твій особистий важливий вклад в чисте майбутнє.

❌ Міф 3. Абсолютна екологічність існує На жаль, ні. Людство не зможе відмовитися від усіх благ, які ми сьогодні маємо.

❌Міф 4: Косметика та побутова хімія без екомаркування шкодять навколишньому середовищу

Еко маркування на кшталт позначки Organic – це більше маркетинг на популярній темі, ніж реальна допомога планеті. Насправді, якщо упаковки від будь-яких косметичних та мийних засобів належним чином утилізуються і переробляються, то особливої шкоди навколишньому середовищу вони не завдадуть. Не всі виробники, на жаль, є відповідальними. Тому часто можна зустріти напис еко на звичайному пластиковому пакеті.

Тож будь уважним, перевіряй інформацію, звертай увагу на маркування, шукай зелений лист, знак ♻️ та слова «compostable», а також запитуй наявність сертифікатів. Чисте майбутнє починається з тебе вже сьогодні ☘️