ЕКОДІМ: ІДЕЇ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУХНІ

Добірка корисних ідей, які допоможуть зробити вашу кухню більш екологічною. Дізнайтеся, що ви можете змінити та удосконалити в домі.

Меблі без формальдегіду

Кухня - та частина квартири, де особливо важливо приділити увагу якості меблів, оскільки температура під час готування стає вищою, ніж в інших приміщеннях. Саме тому, купуючи кухонний гарнітур, зверніть увагу, щоб в матеріалах, рівень формальдегіду не перевищував допустимих значень. Його нерідко додають в клей, яким просочують фанеру і ДСП. При нагріванні цей токсичний газ починає виділятися в повітря.

Стіл з переробленого скла

Стільниці зі скла виглядають не менш стильно, ніж мармурові або гранітні, але завдають менше шкоди екології.
Більш того, є варіанти, коли для створення столу використовуються вторинні матеріали. Деякі виробники меблів роблять стільниці з переробленого скла, які потім та кож можна здати на вторсировину.

Обробні дошки з дерева

Замініть пластикові обробні дошки дерев'яними. По-перше, їх легше утилізувати. По-друге, дерево є поновлюваним ресурсом. По-третє, як показують дослідження, навіть невеликі тріщини на пластикових дошках і відколи на скляних стають розсадником для бактерій.

Ганчірка замість губки

Відмінним «будинком» для бактерій на кухні є губка для миття посуду. Ви зробите свою кухню безпечнішою і для здоров'я, і для навколишнього середовища, якщо заміните губку на ганчірку з екологічного бамбукового волокна і будете міняти її раз на місяць.

Компостер

Донедавна утилізацією харчових відходів займалися хіба що дачники або власники приватних будинків, та й то тільки влітку. Сьогодні кухонний компостер став для багатьох прихильників екологічного способу життя настільки ж звичною побутовою технікою, як мікрохвильова піч.
Він дозволяє зменшити кількість органічних відходів на звалищах і створити добрива для ґрунту без зайвих зусиль. Для своєї кухні можна вибрати як доступні будь-якому бюджету верміферми, так і більш дорогі автоматичні компостери, які не потребують заселення черв'яків.

Серветки з тканини

Замість одноразових паперових за обідом краще використовувати серветки з тканини. Купіть кілька наборів красивих столових серветок або пошийте власноруч.

Двосекційна каструля

Заощадити електроенергію під час приготування їжі допоможе двосекційна каструля з роздільником, адже вона дозволяє готувати або розігрівати відразу дві страви на одній конфорці. Зовні вона нічим не відрізняється від звичайної каструлі, але всередині є фігурна перегородка, яка ділить ємність на дві частини.
Це дозволяє готувати в ній відразу дві страви – наприклад, суп і рагу. Або один і той же суп, але з різною кількістю спецій для дорослих і дітей.